Šafárenie uplynulého vedenia Ministerstva Obrany SR

Autor: Matúš Radusovsky | 9.7.2012 o 17:25 | (upravené 9.7.2012 o 18:17) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  750x

Nie je to tak dávno, čo som tu písal o nákupe policajných áut. O tom, ako sa opäť niekto pekne nabalil na štátnom. Netrvalo dlho  a svetlo sveta uzrela nová kauza. Tento krát ide o lukratívnu zmluvu medzi bývalým vedením ministerstva obrany SR a zatiaľ nezverejnenou poisťovňou.

Minister obrany SRMinister obrany SRhttp://www.mod.gov.sk

Ako uvádza súčasný minister obrany Martin Glváč na svojom facebookovskom profile a oficiálna webová stránka ministerstva obrany, bývalé vedenie ministerstva obrany SR podpísalo 19.03.2012 čiže deväť dni po voľbách s jednou z najväčších poisťovní na slovenskom trhu zmluvu na povinné zmluvné poistenie vozidiel v rezorte obrany na štyri roky (2012 - 2016) v hodnote deväť miliónov €. Vozový park ministerstva obrany disponuje spolu skoro 5 200 vozidlami. Zbežným odhadom ide o zmluvu navýšenú o vyše štyri milióny €. Minister Glváč na tlačovej konferencii uviedol : „V prípade uvedenej zákazky neboli dodržané princípy rovnakého zaobchádzania, nediskriminácie, transparentnosti, hospodárnosti a efektívnosti. ministerstvo obrany oboznámilo na spoločnom stretnutí zástupcu víťazného uchádzača o zistených porušeniach zákona,"

Oficiálna internetová stránka ministerstva obrany taktiež uvádza : "Ministerstvo obrany SR podľa ministra Glváča už dnes rokuje o možnosti ako spornú zmluvu vypovedať a vyhlási novú verejnú súťaž, ktorá bude plne v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní. V nej už budú dodržané princípy rovnakého zaobchádzania, nediskriminácie, transparentnosti a efektívnosti. "

Čo na to dodať ? Myslím, že toto hovorí samo za seba. Tí čo najviac kritizovali netransparentné a nevýhodne podpísané zmluvy v cudzom oku smietku videli a vo svojom brvno nevidia.

Zdroje : 
Ministerstvo Obrany SR
Facebook profil ministra obrany SR Martina Glváča

Autor : Matúš Radušovský

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?