Do kedy to takto pôjde ďalej ?

Autor: Matúš Radusovsky | 5.7.2012 o 15:02 | (upravené 6.7.2012 o 11:39) Karma článku: 13,14 | Prečítané:  345x

Vravel som si, že sa do politiky nebudem viac montovať, že to nemá zmysel. Bohužiaľ pri čítaní niektorých spravodajských webov sa to nedá. Kypí vo mne zlosť, hnev, prepadá ma beznádej. Do kedy budeme znevýhodňovaný na úkor neprispôsobivých občanov, na úkor národnostnej minority ?

Väčšina ľudí v mojom okolí vie, že zastávam a podporujem sociálnu politiku. Áno bol by som rád, aby dôchodcovia, ktorí celý život pracovali nemali problém vyžiť z 200 - 300 € mesačne. Áno bol by som rád, keby to mali mladé rodiny jednoduchšie, keby dostali od štátu pôžičku na bývanie so symbolickým ak nie nulovým úročením. Bol by som rád, ak by mali mladí ľudia po skončení školy nejaké pracovné miesto aspoň za tú minimálnu mzdu ... A takto by sa dalo vymenúvavať veľmi, veľmi dlho.

No keď vidím čo sa deje v dnešnej dobe, že mnoho ľudí trpí zvyšovaním daní, cien na úkor toho, aby istá minoritná skupina obyvateľov v štáte poberala väčšie sociálne príspevky ako majú mnohé rodiny, ktoré pracujú, rodiny ktoré sa snažia vlastnou prácou prežiť, príde mi to nespravodlivé. Kam zmizol návrh, aby sa sociálne dávky vyplácali na bankové účty a tieto financie by bolo možné minúť LEN NA STRAVU, na uspokojenie základných potrieb potrebných pre život a nie na žiadne cigarety, alkohol, sladkosti ? Ako je možné, že hoci je na Slovensku toľko "sociálnych prípadov" vysedávajú večer po krčmách, za čo ?

Zaujal ma návrh poslanca NRSR Petra Polláka (OĽaNO), ktorý navrhuje aby štát odkúpil, alebo vymení pozemky na ktorých stoja nelegálne postavené osady a následne do piatich rokov by si však pozemok Rómovia, ktorí v osadách žijú, mali odkúpiť. Féroví  návrh, avšak myslí niekto na to, že cena týchto pozemkov je práve kvôli týmto osadám hlboko podnížená ? Alebo mi vari za tento pozemok dajú iný s takou istou výmerou niekde v centre Bratislavy ? A čo na to začínajúce mladé rodiny ktoré musia bývať u rodičov, pretože im nikto takto neprispeje na pozemok na ktorom by si mohli vybudovať svoje rodinné hniezdočko ? Ako môže niekto nad takým niečím uvažovať, keď v súčasnej dobe tieto stavby porušujú platnú legislatívu, porušujú Zákon č 50/1976 Zb. Z - Zákon o stavbách, a čo právo občanov na vlastný majetok ? Ako majú užívať tento majetok, keď je niekým neoprávnene okupovaný ?

Uvedomujú si vlastne štátny predstavitelia, že ak bude aj naďalej majorita znevýhodňovaná na úkor minority nesplodí to nič dobré ? Uvedomujú si štátny predstavitelia, že takýmto spôsobom sa buduje nenávisť a neznášanlivosť ? Uvedomujú si štátny predstavitelia, že každý človek má svoju trpezlivosť a každý pohár raz pretečie ? Takže pýtam sa " DO KEDY ? "

 

Tento článok nemá navádzať k rasizmu, ani k extrémistickým riešeniam problematiky rómskej otázky. Tento článok má len upozorniť na dianie na Slovensku. Ak zdieľate môj názor poteší ma vaše zdieľanie článku na sociálnych sieťach a tak isto aj zvýšenie karmi kliknutím na obrázok s textom "Dobrý článok"  :-))

 

 

Zdroje :

Pollák: Rómovia v osadách obmedzujú práva vlastníkov pozemkov

Poslankyňa Nicholsonová chce mikropôžičky pre rómske osady

Stavebný zákon - Zákon č. 50/1976 Zb. - úplné znenie

 

Autor : Matúš Radušovský

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?