Šafárenie uplynulého vedenia Ministerstva Obrany SR

Autor: Matúš Radusovsky | 9.7.2012 o 17:25 | (upravené 9.7.2012 o 18:17) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  745x

Nie je to tak dávno, čo som tu písal o nákupe policajných áut. O tom, ako sa opäť niekto pekne nabalil na štátnom. Netrvalo dlho  a svetlo sveta uzrela nová kauza. Tento krát ide o lukratívnu zmluvu medzi bývalým vedením ministerstva obrany SR a zatiaľ nezverejnenou poisťovňou.

Minister obrany SRMinister obrany SRhttp://www.mod.gov.sk

Ako uvádza súčasný minister obrany Martin Glváč na svojom facebookovskom profile a oficiálna webová stránka ministerstva obrany, bývalé vedenie ministerstva obrany SR podpísalo 19.03.2012 čiže deväť dni po voľbách s jednou z najväčších poisťovní na slovenskom trhu zmluvu na povinné zmluvné poistenie vozidiel v rezorte obrany na štyri roky (2012 - 2016) v hodnote deväť miliónov €. Vozový park ministerstva obrany disponuje spolu skoro 5 200 vozidlami. Zbežným odhadom ide o zmluvu navýšenú o vyše štyri milióny €. Minister Glváč na tlačovej konferencii uviedol : „V prípade uvedenej zákazky neboli dodržané princípy rovnakého zaobchádzania, nediskriminácie, transparentnosti, hospodárnosti a efektívnosti. ministerstvo obrany oboznámilo na spoločnom stretnutí zástupcu víťazného uchádzača o zistených porušeniach zákona,"

Oficiálna internetová stránka ministerstva obrany taktiež uvádza : "Ministerstvo obrany SR podľa ministra Glváča už dnes rokuje o možnosti ako spornú zmluvu vypovedať a vyhlási novú verejnú súťaž, ktorá bude plne v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní. V nej už budú dodržané princípy rovnakého zaobchádzania, nediskriminácie, transparentnosti a efektívnosti. "

Čo na to dodať ? Myslím, že toto hovorí samo za seba. Tí čo najviac kritizovali netransparentné a nevýhodne podpísané zmluvy v cudzom oku smietku videli a vo svojom brvno nevidia.

Zdroje : 
Ministerstvo Obrany SR
Facebook profil ministra obrany SR Martina Glváča

Autor : Matúš Radušovský

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?